Italia merr një lajm të madh para ndeshjes me Gjermaninë

Kliko per me shume info

conte2016Tekniku italian, Antonio Konte, dhe krejt stafi i skuadres, ka marrë një lajm të mirë nga stafi mjekësor para ndeshjes me Gjermaninë, e cila do të luhet ditën e shtunë në orën 21:00.

Konte ka pohuar për mediat se mesfushori Daniele de Rosi do të jetë në fushë ndaj gjermanëve, pasi e ka lënë pas dëmtimin.

Kliko per me shume info

“De Rosi do të jetë në 120%-shin e formës së tij nesër. Jam i bindur që do të jetë i gatshëm”, deklaroi Konte.

Tjeter trajneri i axurrëve ka vlerësuar në maksimum kundërshtarin duke thënë se Gjermania është aktualisht skuadra më e fortë në botë dhe se italianët do ta kenë shumë të vështirë fitoren.

“Do të jetë një ndeshje shumë e vështirë. Gjermania është një kundërshtar i fortë, një ekip më i fortë se Spanja. Është një skuadër e kompletuar, por të shohim se çfarë do të ndodh në fushë”, shtoi Konte.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.