Itali, 40 vjeçarin shqiptar e zënë gërmadhat e ndërtesës

Kliko per me shume info

shqiptari-germadheNjë 40 vjeçar shqiptar banues në Ponta Egola në Italia mbeti i plagosur rëndë, teksa punonte me ekskavator për të hapur një gropë rreth dy metra të thellë.

Shqiptari ra nga mjeti papritmas, teksa u shemb një ndërtesë aty pranë duke e zënë poshtë.

Kliko per me shume info

Kolegët e tij ndërhynë, duke e nxjerrë nga gërmadhat.

Mbeturinat e rëna i kanë shkaktuar plagë të shumta shqiptar si dhe dhembje.

Ai u dërgua në spitali për kujdes intensiv në Empoli, ndërsa mbrëmë vonë u transferuar në Careggi për ndihmë të mëtejshme.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.