Ish-gazetarja e BBC var veten, arsyeja do t’ju shokojë!

Kliko per me shume info

ish-gazetarja-bbcNjë ish-gazetare e BBC ka vrarë veten duke u varur në një banjë të aeroportit pasi humbi fluturimin.

Reporterja veterane e luftës, Jacqueline Sutton, 50 vjeç, u gjet e varur në një dhomë të vogël në aeroportin Ataturk të Stambollit, pasi humbi fluturimin për në Irak, tetorin e kaluar.
Zonja Sutton kishte zbarkuar në kryeqytetin turk nga Heathrow me qëllim që të udhëtonte për në Erbil në Irak, tha hetuesi në gjykatë.

Kliko per me shume info

Duke folur në seancë, motra e Suttons, Jenny tha se vdekja e saj erdhi pas një stresi dhe paniku që e çuan të merrte vendimin ekstrem.

Ajo kishte punuar si drejtoreshë në Institutin për Raportimin e Luftës dhe Paqes (IWPR), në Irak dhe në një rrjet bamirësie me bazë në Londër.

Gazetarja humbi fluturim dhe pas pirjes së dy kanaçeve me birrë në sallën e pritjes, shkoi në tualetin e aeroportit, ku mori vendimin ekstrem.

“Ajo i tha stafit se nuk kishte para për të paguar për një tjetër biletë dhe filloi të qante. Ata i thanë asaj se nuk mund të bënin asgjë”, shtoi hetuesi./Shekulli

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.