I riu me kancer martohet në spital me të dashurën e tij

Kliko per me shume info

iiiiiiNjë adoleshent me kancer të eshtrave, u martua me të dashurën e tij nga shkolla e mesme në shtratin e tij të spitalit, vetëm dy ditë pasi u zgjua nga kujdesi intensiv.

Swift Myers, 18 vjeç, ka luftuar me kancerin që nga klasa e shtatë. Që nga atëherë ai ka kaluar nëpër gjashtë periudha të sëmundjes, dhe në herën e shtatë është duke pasur probleme, duke mbetur i shtrirë në spital.

Kliko per me shume info

Doktorët thanë katër herë brenda javës se Swift mund të mos mbijetojë brenda natës. Por Swift u zgjua pas dhjetë ditësh dhe i kërkoi të dashurës së tij, Abbi Ruicker, që të martohej me të, transmeton Gazeta Express.

Stafi i mjekëve në Spitalin e Fëmijëve ‘Saint Francis’ në Tulsa, SHBA, planifikuan martesën në vetëm dy ditë.

Ata u martuan në dhomën e spitalit, nën shoqërimin e familjarëve dhe miqve të tyre. Fotografitë nga ky rast kanë pushtuar rrjetet sociale.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.