Elseid Hysaj pranë rinovimit me Napolin, i kërkon klubit pagë 1 mln euro

Kliko per me shume info

hysaj16Elseid Hysaj është fare pranë rinovimit të kontratës te Napoli. Megjithë interesin e shfaqur nga disa prej skuadrave më prestigjoze të Europës, mbrojtësi shqiptar duket se ka zgjedhur të qëndrojë në San Paolo dhe të vazhdojë rritjen si lojtar në klubin e Serisë A.

Së shpejti presidenti Aurelio De Laurentis dhe menaxheri i 22-vjeçarit do të takohen për të rishikuar kushtet e kontratës së lojtarit. Marrëveshja aktuale e Hysaj-t përfundon në vitin 2020 dhe duket se aspekti i vetëm për të cilin do të diskutohet është ai financiar.Aktualisht kuqeziu përfiton 500 mijë euro neto pagë vjetore në sezon, shifër që e bën lojtarin më pak të paguar mes titullarëve të pazëvendësueshëm të Napolit. Kjo është arsyeja përse në takimin me drejtuesit e klubit, përfaqësuesi i lojtarit do të kërkojë të paktën dyfishimin e rrogës.

Kliko per me shume info

Një milion euro në sezon për një lojtar të formacionit, që ka tërhequr vëmendjen e klubeve si Barcelona, Atletico Madrid, Bayern Munchen apo edhe Arsenal e Chelsea, duket një shifër e arsyeshme. Në diskutimet për rishikimin e kushteve financiare të kontratës së Hysaj-t, nuk përjashtohet edhe zgjatja e marrëveshjes me Napolin deri në vitin 2021.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.