Historiani turk: Skendebreu nuk bëri luftë por plackitje, dënohet deklarata

Kliko per me shume info

historianiiiiKryetari i Bashkisë së Lezhës, Fran Frrokaj ka reaguar pas dekalratave të historianit turk, i cili deklaroi se Skënderbeu nuk ka bërë luftë, por plaçkitje. Frrokaj ka dënuar aktin e historianit turk në vendvarrimin e heroit tonë kombëtar.

“Ne kemi një marrëdhënie ndërfetare për t’u vlerësuar. Distancohemi nga raste te tilla”, ka thënë Frrokaj.

Kliko per me shume info

Edhe imami i Xhamis së Lezhës Mois Shehi e dënoi dekalratën e historianit turk. “Nuk duhet të ndikojë në harmonin fetare të vendit tone”.

2 COMMENTS

  1. Shqiptaret jan te vjeter me mijera vjet ne keto toka, ti ik dhe mos na ca trapin me dengla, jo behuni si mos u beni si ai, ne jemi te gjith nipat e Skederneut, qe me vetmohim mbrojti atdheun e tij dhe luftoj barbaret e asaj kohe, Ti duhet te shpallesh njeri i padeshirueshem dhe te te ndalohet hyrja ne Shqiperi.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.