Holandë, Arben Frroku para gjykatës: Mos më ekstradoni në Shqipëri

Kliko per me shume info

arben-frroku-lirimiArben Frroku, i dënuar në Shqipëri për vrasjen e Komisarit Dritan Lamaj, u paraqit në Gjykatën e Amsterdamit, pas arrestimit të tij në Holandë për përdorim të dokumentave fals.
Frroku ka refuzuar ekstradimin në Shqipëri, por vendimi do të jepet pas dy javësh nga gjykata.

Arben Frroku u arrestua ne Holande me dokumente identiteti te rreme prane aeroportit te Amsterdamit pak muaj me pare.
Ai u arratis nga Shqiperia nepermjet pikes se kalimit kufitar me Malin e Zi ne intervalin kohor mes pafajesise qe mori ne gjykaten e shkalles se pare dhe denimit me burg perjete ne Apelin e krimeve te renda.

Kliko per me shume info

Frroku eshte akuzuar e denuar per vrasjen e kryekomisar Dritan Lamajt per shkak te detyres, por nuk e ka pranuar akuzen asnjehere.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.