Historiani që fyeu Skenderbeun “non grata” në Shqipëri

Kliko per me shume info

historianiiiHistoriani turk që shau Skënderbeun si tradhëtar të sulltanit dhe vrasës grash e fëmijësh, nuk do të shkelë në Shqipëri. Ai do të shpallet person non grata.

Nga burimet mësohet se Ministria e Brendshme ka nisur procedurat per futjen e tij në “listen e zezë”.

Kliko per me shume info

Historiani, autor edhe i një programi televiziv në Turqi, gjatë një vizite në Lezhë, në muzen e heroit tonë kombëtar, e krahasoi Skënderbeun me kurdët e PKK-së në Turqi, që sulmojnë njerëz të pafajshëm.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.