Ja heroi i tragjedisë në Nice, çfarë bëri për të ndaluar kamikazin

foto_1468572535-9694871Të paktën 80 persona janë vrarë dhe më shumë se 50 janë plagosur nga një sulm terroristë në Francë me rastin e festimeve të Ditës Bastille.

Në një video të xhiruar pak minuta para se të ndodh tragjedia në Nice të Francës, përkatësisht në një shëtitore të mbushur me njerëz, mund të shihet një akt heroik i një motoçiklisti.

LEXO EDHE:  Sulm me bombë në Egjipt disa ditë përpara zgjedhjeve, raportohen të paktën dy të vdekur
Kliko per me shume info

Ky i fundit si duket ka kuptuar qëllimin e kamionistit dhe është përpjekur për ta ndaluar 31-vjeçarin francezo-tunizian.

Për fat të keq, ky akt fisnik i motoçiklistit ka dështuar. Përveç këtij heroi, edhe policia u përpoq që të parandaloj kamionin, i cili fluturoi në drejtim të turmës, por të dyja përpjekjet nuk ishin të mjaftueshme për të ndaluar tragjedinë.

LEXO EDHE:  Video e frikshme, balena gëlltit luanin e detit vetëm në 3 sekonda

Vlen të theksohet se një sasi e madhe e armëve, granata dhe armë ‘të mëdha’ u gjetën më pas në brendësi të kamionit.

https://youtu.be/0hfgxjyMDug

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here