Haxhinasto reagon prerë për grabitjen në Rinas: Përgjegjësit do përgjigjen!

Kliko per me shume info

haxhinasto15Më në fund ka folur edhe ministri i Transporteve, Edmond Haxhinasto. Bëhet fjalë për grabitjen e ndodhur në Rinas, ku ministria e Haxhinastos ka përgjegjësinë kryesorë.

Gjatë ditës së sotme, ministri i Transporteve tha se çështja është në proces hetimor dhe se kjo gjë do nxjerrë të gjitha përgjegjësitë institucionale të të gjithë aktorëve që lidhen me sigurinë në aeroport.

Kliko per me shume info

“Deri në fund të hetimit të thellohemi se si i kemi kryer detyrat tona. Përgjegjësit do të përgjigjen”, tha ministri.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.