Pep Guardiola prezantohet tek skuadra e re, ja deklarata e tij

Kliko per me shume info

guardiolaaTrajneri Pep Guardiola është prezantuar para tifozëve si srejtues teknik i Manchester City. Një turmë e madhe me mbeshtetes te klubit e priti përpara stadiumit, ku ishte ngritur një skenë enkas për Guardiolan.

“E vendosa veten në provë në Barcelonë, më pas në Gjermani dhe tani jam këtu. Qëllimi ynë është që të bëjmë krenar tifozët e Manchester City çdo herë që do të zbresim në fushë dhe në fund do të bëjmë llogaritë” – tha Guardiola, i cili pak muaj më parë firmosi një marrëveshje 3 – vjeçare.

Kliko per me shume info

Trajneri premtoi se do të ndërtojnë një ekip të fortë me ata që janë pjesë e grupit dhe të tjerë që do të vijnë. 45 – vjeçari tha se e kishte ëndërr të luante me fanellën e Manchester City, por tani është bërë realitet.

Këtë sezon në Premier League do të ketë përsëri një emocione, pasi te Manchester United trajner është Jose Mourinho.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.