Drogë me fitime marramendëse, shkatërrohet grupi trafikant në Tiranë, ja emrat e të arrestuarve

Kliko per me shume info

8c753505-eb71-4c70-9351-f9f2d48c2cd5-700x394Nje tjeter operacion i madh antidroge eshte finalizuar me sukses, pas tij nderkombetar “Ballkani”, ku u arrestuan nje sere biznesmenesh shqiptare. Operacioni i sotem eshte koduar si “Seven” dhe ne pranga kane rene 7 persona, te cilet merreshin me trafik droge. Ne cilesine e proves materiale jane sekuestruar:

Sasia prej 1 kilogramë e 257.8 gramë lëndë e dyshuar narkotike “Kokainë”.
Sasia prej 41.4 gramë lëndë narkotike e dyshuar “Kanabis sattiva”.
Shuma prej 12.800 euro.
15 Telefona celualare.
3 automjete.
2 peshore elektronike.
Arrestohen në flagrancë shtetasit:

Kliko per me shume info

Mikel Mitri, 45 vjeç, banues në Tiranë
Enea Mitri , 23 vjeç, banues në Tiranë
Donjet Zaloshnja, 33 vjeç, banues në Tiranë .
Selim Rama, 28 vjeç, banues në Tiranë, i dënuar më parë për disa vepra penale. Neni 283 dhe 236.
Aurel Kafeja, 26 vjeç, banues në Tiranë.
Indrit Barçi, 26 vjeç, banues në Tiranë.
Llazar Buhani, 53 vjeç, banues në Berat.
Finalizimi i këtij operacioni u bë pas një hetimi disa mujor në bashkëpunim me Prokurorinë pranë Gjykatës së Shkallës së Parë Tiranë ku për shtetasit e lartëpërmendur posedoheshin informacione se ushtronin këtë aktivitet të kundraligjshëm. Nga specialistet kundër narkotikëve është bërë e mundur kapja në flagrancë me një sasi lënde narkotike të dyshuar si “kokainë” dhe “canabis sativa” .

Materialet proceduriale iu dërguan Prokurorisë pranë Gjykatës së Shkallës së Parë Tiranë për veprën penale të parashikuar nga Neni 283/2 i Kodit Penal “Prodhim dhe Shitje të narkotikëve në bashkëpunim” në ngarkim të shtetasve të lart përmendur.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.