Policia greke arreston 4 shqiptarë për trafik droge

Kliko per me shume info

droge-greqiPolicia greke ka asgjesuar një grup që trafikonte drogë duke arrestuar katër persona. Bëhet fjalë për katër shtetas shqiptare, tre meshkuj dhe një femër të moshës respektivisht, 33, 23, 38 dhe 29 vjeç.

Ata akuzohen për veprat penale që lidhen me trafikun e lëndëve narkotike, armëmbajtjes dhe falsifikimit mtë dokumenteve.

Kliko per me shume info

Sipas policisë, aktiviteti i grupi konsistonte në gjetjen, magazinimin dhe trafikimin e sasive të kokianës dhe të kanabisit në Selanik dhe në ishulin Thasos.

Në një operacion tjetër, në zonën e Kavalas, dy shtetas shqiptarë janë arrestuar, me akuza që gjithashtu lidhen me trafikun e drogës, por edhe kultivimin e kanabisit. Në banesën e tyre, policia gjeti 1,3 kg kanabis të paketuar.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.