Grabitja në Rinas, reagon kompania “TIA”: Nuk kemi asnjë koment

Kliko per me shume info

rinas-grabitjaPërmes një reagimi për mediat, koncesionari i Aeroportit ndërkombëtar të Tiranës (TIA) ka reaguar në lidhje me grabitjen e ndodhur një më parë.

“Nuk kemi koment për ngjarjen. Çmojmë mirëkuptimin mediatik dhe publik për këtë qëndrim. Vlerësojmë maksimalisht rëndësinë e ngjarjes. Respektojmë hetimet rreth kësaj ngjarje”, thuhet në reagim.

Kliko per me shume info

Raportohet se më shumë se 3 milion euro, që i përkisnin një banke të nivelit të dytë u grabitën në aeroportin e Rinasit.

Autorët janë ende të lirë, ndërsa grabitja ndodhi një ditë pas shtimit të masave të sigurisë në aeroport.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.