Grabitja në Rinas, burg për dy të dyshuarit, pritet vendimi për 3 tjerët

Kliko per me shume info

makina-rinassDitën e sotme ka nisur seanca gjyqësore për 5 të akuzuarit për grabitjen e aeroportit “Nënë Tereza” të Rinasit, ku pak ditë më parë u grabitën 995 mijë euro, të cilat po transportoheshin për jashtë vendit nga një bankë e nivelit të dytë.

Krimet e Rënda kanë lënë ‘arrest në burg’ Kujtim Picarin dhe Bledar Blloshmin.

Kliko per me shume info

Ndërkohë, pritet caktimi i masës edhe për Vangjel Nikollën, kryetar i degës teknike të aeroportit, agjentin e kompanisë ICTS, Fadil Jonuzaj si dhe Arben karafilin. 5 të arrestuarit, pjesë e sigurisë së aeroportit, akuzohen për shpërdorim detyre.

Ngjarja në fjalë ndodhi më 30 qershor.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.