Grabisin furgonin, por u prishet gjatë rrugës, autorët e braktisin në mes të Tiranës

Kliko per me shume info

policia-naten-620x330Një furgon i braktisur është gjetur nga Policia e Tiranës pranë Shkollës Teknologjike, afër vendit të quajtur “Pallati me Shigjeta”.

Menjëherë efektivët kanë filluar hetimet ku më pas u verifikua se furgoni ishte grabitur dhe më pas u braktis nga autorët pasi automjeti u prish gjatë rrugës.

Kliko per me shume info

Policia po heton nëse ky furgon ka të bëjë me grabitjen e ndodhur në aeroportin e Rinasit, ku u grabitën rreth 1 milion euro.

Autorët e grabitjes në Rinas pas largimit nga vendngjarja, dogjën automjetin me të cilën hynë në pistën e aeroportit të Rinasit dhe më pas u larguan me automjet tjetër.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.