Gazi lotsjellës pritet të “pushtojë” sërish Kuvendin e Kosovës

kuvendi-kosove16Gazi lotsjellës do të mund të kthehet sërish në Kuvendin e Kosovës.

Krejtësisht legjitime e të drejtë e ka konsideruar këtë formë të kundërshtimit deputeti i lëvizjes Vetëvendosje, Driton Çaushi. Në Interaktiv të KTV-së ai ka thënë se do të bëjnë çmos që ta parandalojnë votimin në Kuvend për ratifikim të demarkacionit të kufirit mes Kosovës e Malit të Zi.

LEXO EDHE:  Hoxha: Liberalizimi i vizave për Kosovën brenda gjashtë muajve
Kliko per me shume info

“Është e tërësisht e ligjshme dhe e drejtë kur gazi lotsjellës përdoret për një kauzë tepër të rëndësishme për vendin. Cilido nga subjektet opozitare të që tërhiqet nga kundërshtimi që e kemi pasur për këtë kohë të përbashkët është mëkat”, ka thënë Çaushi, teksa ka thënë se qëndrimi i ish deputetit e kreut të AAK-së, Ramush Haradinaj se demarkacioni nuk duhet votuar është një tërheqje prapa.

LEXO EDHE:  Hodhën gaz lotsjellës në Kuvendin e Kosovës, sa do rrinë në burg 7 deputetët

“Nuk duhet të vijë fare në Kuvend që të votohet dhe nuk duhet të lejohet të votohet”, ka thënë Çaushi.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here