Lajm i keq për Samsung, dështon modeli Galaxy S7 Active, ja problemi

Kliko per me shume info

s7-galaxySamsung Galaxy S7 Active, ka ndaluar së punuari pas vendosjes në ujë për të testuar rezistencën e tij ndaj ujit.

Telefoni ishte vendosur 1.5 metra në ujë dhe ishte larguar pas një gjysmë ore.

Kliko per me shume info

Pasi ishte nxjerr nga uji ekrani i tij nuk përgjigjej dhe kishte shfaqur shenja të gjelbërta.

Për t’u siguruar kompania e Samsung e kishte testuar edhe një telefon tjetër i cili kishte shfaqur gjithashtu simptoma të njëjta.

Kompania më pas u shpreh se telefoni nuk ishte aq rezistues ndaj ujit sa duhej të ishte.

Ky telefon është i certifikuar me IP68.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.