Franca tërmet 5 ballë Islandës, i tregon “muskujt” Gjermanisë

Kliko per me shume info

stade-franceFranca ka kaluar në gjysmëfinale të “Euro 2016” pasi mposhti mbrëmë Islandën me rezultat të thellë 5:2.

“Një ndeshje me shume gola, një paraqitje krejt tjeter nga ajo cfarë kemi parë në ndeshjet e para të Francës”- ky është tashmë shqetësimi i Gjermanisë.

Kliko per me shume info

Gjermania mposhti Italinë me penallti dhe kundërshtari i saj në gjysmëfinale është Franca.

Por këtë herë, Gjermania është në tension pasi 3 yjet e skuadrës nuk do të luajnë dot përballë Francës, për shkak dëmtimi dhe të dënimeve të marra në ndeshjen me Italinë.

Sami Khedira, Mats Hummels dhe Mario Gomez nuk do të mund të luajnë në gjysmëfinale.

“Sami Khedira nuk është aspak i sigurte nëse do  të luajtur të enjten. Ne do të bëjmë gjithçka për të parë nëse ai mund të luaj në një përfundim të mundshëm”, ka deklaruar selektori i Gjermanisë, Joachim Low.

/LajmiFundit.al/

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.