Vrasësi 18-vjecar u mori jetën, ja fotot e 3 shqiptarëve të vrarë në Mynih

Kliko per me shume info

Dijamant ZabergjaSabina Sulaj, Armela Segashi dhe Dijamant Zabërgja janë tre kosovarët e vrarë në sulmin terrorist në Munih. Dijamant Zabërgja ishte vetëm 21 vjeç, Armela Segashi 14 vjeçare kurse për Sabina Sulajn ende nuk ka ndonjë informatë për moshën e saj.
Nga sulmi i djeshëm që ndodhi në qendën tragtare Olympia në Munih të Gjermanisë, dhjetëra persona kanë mbetur të vdekur, ndër ta janë edhe tre shqiptarë.

Vdekjen e Armela Segashit e ka konfirmuar edhe nëna e saj, Nazmije Segashi.

Kliko per me shume info

Ndërsa, vdekjen për Dijamant Zabergja e ka konfirmuar babai i tij përmes një statusi në Facebook.

SABINA-SULAJ
Ne foto Sabina Sulaj
Armela Segashi
Ne foto Armela Segashi
Dijamant Zabergja
Ne foto Dijamant Zabërgja

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.