E rrallë! Në Durrës lind foshnja pa gjuhë, mjekët: Nuk dimë c’të bëjmë

mjekuNjë foshnje ka lindur me gjuhë të pazhvilluar në maternitetin e Durrësit. Ky është rasti i parë dhe mjekët shprehen se nuk kanë eksperiencën e duhur për ta trajtuar.

Në një situatë të tillë, prindërit e foshnjës së sapolindur në Durrës kërkojnë ndihmën e ministrisë për të garantuar një jetë normale për të.

Kliko per me shume info

Babai i foshnjës, Enkeledi, tha për ABC News se fëmijën e dërgoi në Tiranë, dhe aty mjekët i thanë se jashtë shtetit mund të ketë shpresa për të.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.