“Euro 2016”, ja formacionet zyrtare të ndeshjes Gjermani-Francë

Kliko per me shume info

gjermani-franceJanë publikuar formacionet zyrtare të ndeshjes Gjermania – Franca.
Gjermania dhe Franca do të përballen në stadiumin ‘The Vélodrome’ të Marseille, duke filluar nga ora 21:00.

Përzgjedhësi i Gjermanisë Joachim Low ka befasuar duke mos e inkuadruar Shkodran Mustafin në vend të Mats Hummelsit të suspenduar, derisa Emre Can starton për herë të parë.

Kliko per me shume info

Se kush do t’i bashkohet Portugalisë në finale e madhe të Evropianit, mbetet të shihet.

Gjermania: Neuer – Hector, Höwedes, Schweinsteiger ©, Özil, Draxler, Müller, Can, Boateng, Kroos, Kimmich

Franca: Lloris; Sagna, Koscielny, Umtiti, Evra; Pogba, Matuidi; Sissoko, Griezmann, Payet; Giroud

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.