4 hektarë tokë pyjore përfshihen nga flakët në Sarandë

Kliko per me shume info

zjarr-ne-pyll_04 hektarë tokë pyjore janë përfshirë nga flakët mëngjesin e sotëm. Zjarri ka rënë në afërsi të fshatit Volloder, në vendin e quajtur ‘Burimi’.

Me të marrë njoftim, forcat zjarrfikëse kanë mbërritur menjëherë në vendngjarje dhe po punojnë për shuarjen e flakëve.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.