“Digjet” Fieri, mes flakëve 3 ha pyll me pisha!

Kliko per me shume info

zjarr16Një zjarr ka rënë në pyllin e Gjorgos, njësia administrative Cakran, Fier. Zjarri ka përfshirë një sipërfaqe prej rreth 3 ha pyll me pisha.

Menjëherë pas sinjalizimit të zjarrit, në vendngjarje kanë mbërritur forca të efekivit të repartit Zjarrfikës Fier si dhe punonjësit e pyjores të cilët prej dy orësh ndodhen në luftë me flakët.

Kliko per me shume info

Puna e tyre ka hasur në vështirësi, pasi terreni ku ka rënë zjarri është mjaft i vështirë.

Po punohet dhe me mjete rrethanore për të evituar flakët që të mos përhapen në siperfaqe të tjera.

Zjarri ka nisur në pyllin e Gjorgos ka filluar prej orës 9:00 të mëngjesit të kësaj të diele.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.