Finalja e “Euro 2016”, Francë-Portugali, ja formacionet e mundshme

Kliko per me shume info

portugali-franceLuhet sonte finalja e Kampionatit Evropian të Futbollit mes Portugalisë dhe Francës.

Dy vende fqinje dhe mike, dy ekipe me futboll cilësor, dy yje, Cristiano Ronaldo dhe Antoine Griezmann, por vetëm me një vend në histori.

Kliko per me shume info

Më poshtë vijojnë formacionet e mundshme të dy ekipeve:

Portugalia: Rui Patricio – Cedric Soares, Jose Fonte, Pepe, Guerreiro – W. Carvalho – Joao Mario, Adrien Silva, Sanches – Nani, Cristiano Ronaldo (kapiten). Trajner: Fernando Santos

Franca: Lloris (kapiten) – Sagna – Koscielny, Umtiti, Evra – Pogba, Matuidi – Sissoko, Griezmann, Payet – Giroud. Trajner: Didier Deschamps. Arbitër: Mark Clattenburg (Angli).

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.