Pas “luftës” plas festa në Turqi, ja arsyeja!

Kliko per me shume info

festeQindra njerëz janë mbledhur jashtë ndërtesës së Parlamentit turk në Ankara, duke valuar flamujt kombëtar të Turqisë.
Ata janë duke protestuar kundër grushtit të shtetit, raporton The Guardian.

Mnifestimi po kryehet ne shenje feste ndaj rrezimit te grushtit te shtetit dhe triumfit te qeverise.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.