Këtë Ferrari nuk mund ta blini edhe nëse jeni shumë të pasur

ferrari-bliParaja blen gjithçka? Jo kur bëhet fjalë për Ferrari-n.

Modelet më të rralla nuk janë në shitje, por shpërndahen. Shansin e kanë ata që janë klientë të rregullt.

Kliko per me shume info

Të tjerët dalin duarbosh. Kështu do ndodhë edhe me LaFerrari Cabrio. Makina do e ketë premierën në tetor në Paris.

Me motor V12 benzinë, ajo ka 800 kuaj fuqi. Brenda tre sekondash kap 100 kilometra dhe për 15 sekonda shkon në 300 km në orë.

LEXO EDHE:  Zbuloni kuptimin e vërtetë të ikonës me numër 100 në WhatsApp që askush s’e dinte

Shpejtësia maksimale është 350 km/h. Çmimi nis nga 2.4 milionë euro.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here