Ja foto e Ferrarit të rrallë, modifikuar nga ‘Mansory’

Kliko per me shume info

ferrari-rrallePaparacit e magazinës Supercars, e kanë fotografuar në Amsterdam këtë Ferrari, të cilit i janë bërë disa ndryshime të dukshme nga kompania Mansory.

Në veturën e quajtur Siracusa 4XX, janë bërë disa intervenime të materiali me fibra karboni, transmeton Telegrafi.

Kliko per me shume info

Më së shumti bien në sy një e fryrë e vënë në kapakun e përparmë, si dhe disa shtesa në pjesët anësore.

Vetura është lyer me ngjyrë të verdhë të ndezur, ndërsa në mes është zi me shkëlqim të lartë.

Megjithëse nuk janë humbur tiparet dalluese, në këtë Ferrari 488 ja bërë disa ndryshime që e dallojnë nga modelet tjera.

Për dallim nga veturat tjera të prodhuesit italian, këtu rrotat janë më të mëdha.

Në pjesën e përparme janë vendosur rrotat me përmasa 20×9.0 inç, kurse në pjesën e pasme 21×11.0 inç. /Telegrafi/

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.