Fajon: Shtyhet për në shtator liberalizimi i vizave për Kosovën

Kliko per me shume info

TANJA-FAJON-505x350Anëtarja e Parlamentit Evropian, Tanja Fajon, ka thënë se shtyhet votimi për liberalizimin e vizave për Kosovën.

“Është shtyrë votimi për udhëtim të lirë pa viza për Kosovën për shtator. Votimi, në masë të madhe, varet nga ratifikimi i marrëveshjes kufitare me Main e Zi”, ka shkruar evrodeputetja, Tanja Fajon, në një postim në rrjetin Twitter.

Kliko per me shume info

Aktualisht, nuk është e qartë se kur do të mund të të ratifikohej Marrëveshja për demarkacionin e vijës kufitare me Malin e Zi, në Kuvendin e Kosovës, meqë ajo kundërshtohet nga partitë opozitare.

Po ashtu, kundër kësaj marrëveshjeje janë shprehur edhe disa anëtarë të Kuvendit të Kosovës nga partitë e koalicionit qeverisës, LDK dhe PDK.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.