“Euro 2016”, vjen edhe ofendimi ndaj kombëtares shqiptare

Kliko per me shume info

kombetarja16Qyteza e Perro Guire u miqësua shumë me Kombëtaren dhe me shqiptarët.

Gjatë qëndrimit në këtë vend për Europianin “Francë 2016”, drejtuesit e pushtetit vendor dhe vetë banorët pranë qendrës stërvitore që përdornin kuqezinjtë ishin shumë miqësorë me këta të fundit.

Kliko per me shume info

Por presidenti i stadiumit të Montpeljesë, vendi ku janë përgatitur italianët, ka deklaruar se ka mbetur i kënaqur që nuk ka qenë Shqipëria, Kombëtarja që do të zhvillonte përgatitjet në këtë impiant.

“Ishin disa Kombëtare si alternativë për të përdorur këtë stadium. Më vjen shumë mirë që nuk ishte Shqipëria, por erdhi Italia. Zvicra dhe Turqia ishin gjithashtu kandidate.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.