Dalin emrat e disa viktimave, ja cilët janë

Kliko per me shume info

flamuri-CopyJanë identifikuar viktimat e para të masakrës në Nisë të Francës, ku mbetën të vrarë 84 persona pasi një kamion u fut përmes turmës që ndodhej në shëtitore.

Nga Berlini zyrtar mësohet se mes viktimave ndodhj një mësues dhe dy studentë ndërsa Ministria e Jashtme e Estonisë ka konfirmuar se dy shtetas të Estonisë janë plagosur, por pa dhënë detaje më shumë.

Kliko per me shume info

Mes viktimave ishte Sean Copeland, 52 vjeç nga Austin i Texas, i cili u vra gjatë sulmit së bashku me djalin e tij 10 vjeçar të quajtur Brodie.

Linda Casanova, është një tjetër viktimë, 54 vjeçare nga Agno Ticino, një rajon italisht-folës në Zvicër.

Angelo D’Agostino 71 vjeç dhe Gianna Muset 68, Andrea Avagnina e Marinella Ravotti janë katër shtetas italianë, fati i të cilëve sipas mediave italiane nuk dihet ende.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.