Ekstradohet nga Gjermania 20-vjeçari i dënuar me 7 vjet burg

Kliko per me shume info

rinasInterpol Tirana ka kryer ekstradimin nga Frankfurti drejt vendit tonë të shtetasit Fabjo Berhamaj, 20 vjeç, lindur në Patos, i dënuar me 7 vjet burg.

Sipas burimeve zyrtare, mesohet se 20-vjeçari ishte dënuar nga Gjykata e Fierit me 7 vjet burg për kryerjen e veprës penale “Prodhim dhe shitje e narkotikëve“ parashikuar nga neni 283/1 të Kodit të Penal të Republikës së Shqipërisë.

Kliko per me shume info

Si rezultat i bashkëpunimit të Interpol Tirana me Interpol Wiesbaden, Gjermani, u bë i mundur arrestimi i tij në Gjermani me qëllim ekstradimi drejt vendit tonë.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.