Durrës, bie në pranga 38-vjecari, drejtonte “Audi-n” në gjendje të dehur

Kliko per me shume info

polici durresNjë 38-vjecar është arrestuar nga Policia e Durrësit pasi është kapur duke drejtuar mjetin tip “Audi” në gjendje të dehur.

Policia gjatë një kontrolli rutinë, dhe pas testit të alkolit ka vërejtur se drejtuesi i mjetit është në gjendje të dehur.

Kliko per me shume info

I arrestuari është Kastriot Daci, 38-vjec, banues në Durrës. Ai po drejtonte një mjet tip “Audi” me targa AA 503HI.

Materialet i kaluan Prokurorisë së Rrethit Gjyqësor Durrës për veprën penale “Drjetim i automjetit në mënyrë të parregullt” parashikuar nga neni 291 i Kodit Penal./LajmiFundit.al/

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.