Kapet kamioni me drogë në Kapshticë, nuk do ta besoni ku e kishte fshehur turku

Kliko per me shume info

114dc2a7-addc-47de-b581-d91076ad4f86-1Policia Kufitare e Kapshticës ka sekuestruar mëngjesin e sotëm rreth orës 08:00 një sasi të konsiderueshme lënde narkotike, që po transportohej me një kamion turk.

Gjatë skanimit, u gjetën plot 500 kg kanabis sativa të fshehur në pjesën e shasisë së kaminit me targa 34 BZ 5293 dhe rimorkio 34 AV 0803. Kamioni drejtohej nga shtetasi turk Şimşek Kulakoğlu.

Kliko per me shume info

Droga po dilte nga Shqipëria përmes doganës së Kapshticës. Autoritetet vazhdojnë hetimet për kërë rast droge.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.