Drogë e përmasave të frikshme, digjen mbi 16 630 rrënjë hashashi

Kliko per me shume info

kanabisiSpecialistët për Krimet në Komisariatin e Policisë Krujë në vijim të punës për parandalimin e kultivimit të bimëve narkotike, gjatë kontrollit të ushtruar në fshatin Zallë dhe Bura, në Krujë kanë gjetur dhe asgjësuar me anë të djegies rreth 16 630 bimë narkotike të dyshuara të llojit Cannabis Sattiva.

Nga ana e policisë po punohet për identifikimin dhe kapjen e autorëve, ndërsa materialet i kaluan Prokurorisë të Rrethit Gjyqësor Krujë për veprime të mëtejshme për veprën penale “Kultivimi i bimëve narkotike”.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.