“Drejtësia” i kalon popullit, deputeti socialist: Negociatat dështuan!

Kliko per me shume info

braceeDeputeti socialist, Erjon Braçe, ka paralajmëruar dështimin e negociatave të fundit mes palëve për një konsensus për Reformën në Drejtësi, e në kushte të tilla thekson se tashmë është radha të flasë populli.

Postimi i plotë:

Kliko per me shume info

Tani cdo gje eshte shume e qarte;

REFORMA NE DREJTESI NE SHQIPERI,
PO KTHEHET,
NGA NJE INTERES I MADH KOMBETAR,
NE NJE INTERES SHUME TE MADH, EVROPIAN E AMERIKAN.

Nga ambasadori amerikan mesova pak me pare se,
Lulzim Basha e Oerd Bylykbashi,
kane deshtuar dhe negociatat e fundit, te ketij mengjesi heret.

Tani nuk ka me asnje kuptim.
NJEREZ ESHTE RADHA JUAJ!
MOS I LEJONI DEPUTETET TUAJ TU NDESHKOJNE PERJETE!!

Ky sistem kriminal drejtesie,
ju ka sherbyer vetem atyre, vetem familjareve dhe klienteve te tyre!!

Juve kurre!
Ju ka rrjepur deri ne lekuren e fundit!!

Ndaj te enjten eshte edhe dita juaj;
Dita e revanshit tuaj edhe ndaj politikes qe nuk sherben, por ndeshkon qytetaret e saj!!

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.