E pabesueshme! Ja nga bëhet djathi më i shtrenjtë në botë!

gomari2015Nuk do ta besoni se djathi më çmimin më të shtrenjtë në botë nga çfarë bëhet.

Dhe pagesa për një copë fare të vogël (sa madhësia e një filxhani) të djathit më të shtrenjtë në botë mund të shkojë derin në 50 euro.

Kliko per me shume info

Ai bëhet nga qumshti i gomarit.

95 kilometra në veriperëndim të Beogradit, në Serbi, një fermë prodhon këtë djathë nga qumshti i gomarit, raporton hashtag.

LEXO EDHE:  Rrëfimi, 17-vjeçarja: Bëra seks me babanë e shoqes, kisha arsye të fortë

Çmimi i shtrenjtë i këtij djathi lidhet më sasinë tejet e vogel e qumshit që merret nga gomari (femër).

Ky qumësht është i pasur me vitamina dhe minerale si dhe mendohet që mund të ngadalsojë plakjen.

Thuhet se është përdorur prej kohësh nga Ballkanasit për rritjen e imunitetit.

Edhe Kleopatra vetë lahej me këtë qumësht. Veç kësaj, supozohej se qumshi in gomarit të rriste ‘burrërinë’.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here