Horror në Itali, digjen qëllimisht makinat e dy shqiptarëve

Kliko per me shume info

makina-ne-flake-6Dy shqiptarëve u janë djegur makinat e parkuara. Policia italiane ka nisur hetimet dhe thotë se bëhet fjalë për zjarrëvënie të qëllimshme. Dy shqiptarët, emrat e të cilëve nuk janë bërë të ditur, me profesion zdrukthëtarë, ishin fqinj me njëri-tjetrin në zonen e San Martino në Reggio Emilia.

Ngjarja ka ndodhur në orën 3:30 minuta të mëngjesit të sotëm. Nga flakët janë shkrumbuar dy makina të modelit Opel, njëra Insigna dhe tjetra Astra.

Kliko per me shume info

Policia thotë se dyshohet për një kërcënim ndaj dy shqiptarëve dhe djegia e makinave ka qenë një paralajmërim.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.