Dhunuan xhaxhain, bien në pranga dy vëllezërit

Kliko per me shume info

policia-rinasDy vëllezër janë vënë në pranga pasi akuzohen për dhunë fizike ndaj xhaxhait të tyre.

Policia e Lushnjes ka bërë të mundur arrestimin e Eridjol dhe Erald Nako 21 dhe 26 vjeç pasi për motive të dobëta kanë goditur me mjete të forta në kokë dhe trup, në banesën e tij, xhaxhain e tyre shtetasin Ll.N, 56 vjeç, banues në Krutje, Lushnje.

Kliko per me shume info

Materialet i kaluan Prokurorisë pranë Gjykatës së Shkallës së Parë Lushnje për veprën penale “Dhunë në familje” parashikuar nga Neni 130/a/4 i Kodit Penal.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.