FOTO/ Shikoni si dhunohen ushtarakët “puçistë” në Turqi

Kliko per me shume info

dhunohen-ushtaret-turqiRreth 3000 ushtarakë rebelë janë arrestuar pas dështimit të grushtit të shtetit, mbrëmjen e djeshme në Turqi.

Mbi 100 ushtarë janë dorëzuar në urën e Bosforit, ndërsa shumë të tjerë janë arrestuar në Ankara. Në kryeqytetin turk pati përleshje mes ushtarakëve që i qëndruan besnikë presidentit dhe puçistëve që tentuan grushtin e shtetit.

Kliko per me shume info

Përkrahësit e Erdogan kanë dhunuar ushtarakët të cilët zhveshën uniformën dhe u dorëzuan pas dështimit të tentativës për grusht shteti.
FOTO-GALERI:

View post on imgur.com

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.