Tiranë , dënohet me 5 vite burg Ilir Dhima

Kliko per me shume info

239388_mGjykata e Tiranës ka dënuar me 5 vjet burg ish- zëvëndës komandantin e repartit Ushtarak nr.4010 Tiranë, njëherësh dhe njeriu që drejtonte operacionet e INUK për shëmbjen e ndërtesave me eksploziv.

Ilir Dhima, vidhte municionet në depot e ushtrisë dhe më pas ato i shiste tek persona jtë tretë, të cilët i kanë përdorur në dhjetëra raste për qëllime kriminale, shkruan shqiptarja.com.

Kliko per me shume info

Dhima, duke qënë se ishte inxhinier në montimin e eksplozivëve, shpesh herë montonte lëndën shpërthyese dhe më pas ua shiste personave të ndryshim.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.