Dëshmi tronditëse: I lëshova dorën nënës sime dhe e humba përgjithmonë!

Kliko per me shume info

20160715101409Sulmi makabër i Nisës që la të paktën 84 persona dhe plagosi rreth 100 të tjerë pasi një kamion hyri në mes të një turme njerëzish, është trasmetuar në të gjitha mediat ndërkombare, por një pjesë e mirë e ngjarjes është përcuar drejtëpërdrejtë nga dëshmitarët okular.

Shumë shtetas Francez e të huaj të pranishëm në festimët e pavarësisë kanë përshkruar nga afër ferrin që përjetuan duke e konsideruar veten si vrarë për së gjalli.

Kliko per me shume info

Një grua e pranishme në sulmin e tmerrshëm në Nisës e ka ecur e hutuar për shumë orë rresht në rrugët e qytetit të famshëm Francez.
Russian Amina Ivleva, një vajzë Ruse, ka arritur të postojë pamjet në menjëherë pas vrasjeve në llogarinë e saj në Instagram me përshkrimin rrënqethës.
“I kam lëshuar dorën nënës sime për një moment dhe e humba përgjithmonë”.

Një dëshmitare tjetër e tmerruar tregon se vetëm dëgjonte të qara fëmijësh pafund.
“Nuk dija dija cfar të bëja , ngado që rrotullohesha shikoja vetëm trupa të përgjakur”, ka shkruar ajo. Në këto 3 orë të përjetuara, unë dhe familja ime… të gjithë ne… do ta mbajmë mend gjatë këtë ditë. ”
Një tjetër dështimtarë shkruante “Falënderim të veçantë për djaloshin i cili ndihmoipër tu fshehur”, dhe e mbyllte me: “Unë dua vetëm të shkoj në shtëpi”.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.