Deputeti socialist: S”ka rrugë tjetër, vendi në zgjedhje të parakohshme!

Kliko per me shume info

parid caraDeputeti i Partisë Socialiste që përfaqëson në Kuvend Kavajën, Parid Cara, në një postim të hedhur në rrjetin social Facebook ka thënë se, kundërshtitë e opozitës për miratimin Reformës në Drejtësi nuk kanë zgjidhje tjetër, veçse çuarjen e vendit drejt zgjedhjeve të parakohshme.

Sipas Carës, nuk ka asnjë rrugë të mesme për miratimin e reformës e cila duhet të kalojë me referendum, përsa kohë që Basha e Berisha nuk duan që reforma në drejtësi të kontrollohet nga ndërkombëtarët.

Kliko per me shume info

Ja statusi i plotë që Parid Cara ka hedhur në faqen e tij në Facebook

Çdo ditë që po kalon po bëhet e qartë që Partia Demokratike dhe Lulzim Basha nuk kanë ndërmend ta votojnë Reformën në Drejtësi. Ata nxjerrin arsye nga më të ndryshmet, përherë nga një të re, si e si të mos e votojnë këtë detyrim që ne kemi përballë qytetarëve shqiptarë. Të gjithë e dinë tashmë që halli i tyre i madh është të mos ia lënë Operacionit Ndërkombëtar këtë proces. Basha dhe Berisha i tremben ‘të huajve’, pasi e shkuara e tyre është e mbushur me njolla të zeza që askush nuk i pastron dot. Në këto kushte, unë mendoj se ne nuk kemi rrugë tjetër: ne duhet të bëhemi gati, duhet të nisim sa më shpejt përgatitjet për zgjedhjet e parakohshme, përfshi këtu edhe referendumin për miratimin e Reformës në Drejtësi. Rrugë të mesme nuk ka.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.