Ish-deputeti socialist: Turqia ka humbur qetësinë!

Kliko per me shume info

marko-bello-415x260Ish-deputeti i PS dhe aktivisti i Levizjes se mundshme Blushi – Hafizi, Marko Bello, nepermjet nje statusi ne facebook, shpreh butesisht dhe terthorazi shqetesimin dhe pikepamjen e tij mbi zhvillimet qe po ndodhin ne Turqi pas tentatives se deshtuar per Grusht Shteti kunder Presidentit Erdogan.
Ndoshta ky qendrim i ish-deputetit socialist dhe ish-ministrit te Integrimit Europian te Shqiperise, Marko Bello,vjen si nje reflektim pas intervistes se djeshme te Ambasadorit te Turqise ne Tirane dhene per Abc News ku kerkonte ndeshkim te gylenisteve ne vendin tone.

Po ju sjellim me poshte tekstin e plote te statusit te Marko Bellos:

Kliko per me shume info

Pas ngjarjeve te fundit, duket se Turqia e ka humbur qetesine dhe asaj do t’i duhet kohe derisa te rigjeje ekuilibrin dhe aresyen.
Sot duket i larget pershkrimi qe i beri Stambollit Edmondo De Amicis, i cili ne 1875 shkruante:
“Koha per turqit ka kuptim tjeter nga ai qe ka per ne. Ketu te ne pushimi eshte nje nderprerje e punes, atje puna eshte nje nderprerje e pushimit. Per ne jeta eshte nje rreke qe rrjedh, per turqit eshte uje qe fle”.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.