Deputeti “spiunon” te Berisha: Rama po mbledh votat, nuk e do reformën!

Kliko per me shume info

rama-kuvend“Kryeministri Edi Rama nuk do ta votojë reformën në drejtësi dhe po mbledh votat për mocion për të shpallur zgjedhjet e parakohshme”.

Ky është denoncimi i bërë në Facebook-un e ish-Kryeministrit Sali Berisha nga një deputet i Parlamentit të Shqipërisë.

Kliko per me shume info

Statusi në Facebook i ish-Kryeministrit Sali Berisha:

Deputeti dixhital njofton:
Rama nuk do votoje reformen.
Ai po lufton te siguroje 71 vota per mocion per te shpallur zgjedhjet e parakohshme ne 45 dite! sb

“Mirembrema… Mos u genjeni Rama nuk voton neser Reformen.Te gjithe perpjekjet e Rames po behen per te siguruar mbi 71 vota… Nese kjo ndodh atehere neser ose pasneser mund te realizojne mocionin e besimit e ne vijim te shkojne per 45 dite ne zgjedhje te parakohshme. Dhe si shkak do te gjenin rrezimin eventual te reformes neser ose pasneser… per te cilen po perpiqen maksimalisht se bashku me aleatet e tyre prej te cileve thot ee ka marre mirarimin e skemes se tij…naten e mire, me respekt”.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.