Dëmtimi në finalen e “Euro 2016”, Ronaldo për shumë kohë jashtë fushës së blertë

Kliko per me shume info

ronaldoCristiano Ronaldo është lënduar në finalen e Euro 2016 përballë Francës dhe mund të mungojë deri në pesë muaj.

Një lajm i keq për yllin e Real Madridit. Lëndimi që ai pësoi në finale pas një dueli me Dimitri Payet, mund ta lërë atë rreth pesë muaj larg fushave të blerta.

Kliko per me shume info

Pas testeve të para që ka kryer lojtari është konfirmuar një dëmtim në ligamentin e gjurit dhe menjëherë pritet që ylli portugez t’i nënshtrohet një terapie për të sanuar sa më shpejtë lëndimin, transmeton KosovaPress.

Kësisoj, Real Madridi do të duhet që pjesën më të madhe të stinorit vjeshtor ta zhvillojë pa lojtarin kryesor të tij, i cili pritet të kthehet në fund të vitit 2016.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.