Dekriminalizimi, gjykata e Apelit lë në arrest shtëpie Elvis Roshin

Kliko per me shume info

elvis-roshiGjykata e Apelit Tiranë ka lënë në arrest shtëpie kryetarin e bashkisë së Kavajës Elvis Roshi.

Vendimi ndaj tij është dhënë ditën e sotme pas apelimit që bëri avokati i kryebashkiakut.

Kliko per me shume info

Gjykata nuk ka pranuar të ndryshojë masën dhe për këtë arësye, ka lënë në fuqi masën e vendosur që në shkallën e parë ku Roshi u la në arrest shtëpie.

Ai akuzohet nga prokuroria se ka fshehur në formularin e dekriminalizimit një dënim të dhënë ndaj tij në Itali dhe një tjetër në Zvicër.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.