Konte kërkon shqiptarin te Çelsi! A do të refuzojë shkodrani?!

Kliko per me shume info

hysaj15Pas aventurës me Italinë në kampionatin Europian, italiani Antonio Konte ka nisur edhe nga merkato. Fillimisht nga skuadra angleze pati disa largime dhe tani po mendohet edhe për afrime. Dhe trajneri ka hedhur sytë pikërisht nga Seria A, të cilën e njeh mjaft mirë.

Mediat angleze bëjnë me dije se lojtari të cilin Konte e ka kërkuar me ngulm është 22-vjeçari i Napolit, shkodrani Elseid Hysaj. 22-vjeç dhe mjaft potent, Hysaj është një siguri për mbrojtjen, por edhe për të ardhmen e skuadrës.

Kliko per me shume info

Megjithatë një transferim i tillë nuk është shumë i lehtë, duke parë kërkesat financiare të Napolit. Megjithatë kur vjen puna te financat skuadra e Premier League është gati të shpenzojë për lojtarët që dëshiron.

1 COMMENT

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.