Çifti vdes dorë për dore pas 58 vjetësh martesë

Kliko per me shume info

ciftiiiPas 58 vjetësh martesë një çift në San Antonio, Texas vdiqën krah për krah duke mbajtur duart, sipas KTLA.

“Unë thjesht nuk mund të besoj se diçka e tillë do të ndodhë ndonjëherë, këtë e dëgjojmë vetëm në filma…si The Notebook”, tha vajza e çiftit Corina Martinez.

Kliko per me shume info

George dhe Ora Lee Rodriguez raportohet se janë takuar në San Antonio, kur George ishte duke punuar si kasap në tregun vendor të mishit.

Ata u takuan në dyqan mishi, dhe u martuan pasi George ka përfunduar kohën e tij në ushtri. Ata pastaj kanë bërë tre fëmijë.

Historia e tyre dashurie thuhet se erdhi në një fund të bukur më pak se një javë pas përvjetorit të tyre të 58-të të martesës, kur George vdiq në gjumë, e ndjekur nga gruaja e tij Ora Lee, vetëm tri orë më vonë.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.