‘Çmenden’ britanikët, ja shuma marramendëse që japin për Gonzalo Higuain

Kliko per me shume info

Napoli's Gonzalo Higuain exults after scoring the goal of 0-1 during the italian serie A soccer match AC Chievo Verona ? SSC Napoli at Bentegodi stadium in Verona, 25 October 2015. ANSA / GIUSEPPE ZANARDELLI

Megjithëse Napoli po këmbëngul që sulmuesi Gonzalo Higuain mos largohet, një super ofertë ka mbërritur nga Londra pasi Arsenali është e gatshme të paguajë plot 60 milionë euro për të marrë shërbimet e argjentinasit.

Kliko per me shume info

Në rast se do të prishet kontrata Higuain ka një klauzolë prej 94 milionë eurosh por Arsenal nuk pritet të shtojë asnjë qindrakë nga oferta e ‘çmendur’ ndaj 28-vjeçarit, shkruan ‘Calciomercato’.

Arsenali nuk është skuadra e vetme që kërkon sulmuesin argjentinas, pasi edhe Atletico Madrid dhe PSG janë dy kandidate serioze.

Oferta e ekipit spanjoll është refuzuar nga Napoli, por kjo që ka mbërritur sot nga Anglia duket e parezistueshme.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.